KATEGORİLER

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

22-11-2019

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

Alaçam’da 24 Kasım 2019 Cuma günü Öğretmenler Günü kutlamaları Saat 09.30’da Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtına çelenk sunma töreni ile başladı.
Alaçam Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına sabah saat 09.30’da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından çelenk sunma, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla ilk tören son buldu.
Çelenk sunma programına İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Sezai TURAL, İlçe Tarım Müdürü Sayın Mehmet GÜREŞ, Toplum Sağlığı Başkanı Sayın Ertan BAŞ, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Sayın Ömer ŞENER ve Sayın Mehmet Fatih ÖZTÜRKÇE, MHP İlçe Başkanı Sayın Erdinç GÜL, CHP İlçe Başkanı Sayın Hasan VAROĞLU, kamu kurum kuruluş yetkilileri, okul müdürleri, sivil toplum kuruluşları öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.
Karayolları Kolin Fatih Ortaokulu Müdürlüğü tarafından hazırlanan ikinci program, saat 10.00’da Halk Eğitimi Merkezi Konferans salonunda devam etti. Burada yapılan programa Alaçam Kaymakamı Sayın Fikret ZAMAN, Belediye Başkanımız Sayın İlyas ACAR, Emniyet Müdürü Vekil Sayın Erol Can KESKİN, İlçe Jandarma Komutanı Sayın Samet KURUÇELİK, İlçe Tarım Müdürü Sayın Mehmet GÜREŞ, Devlet Hastanesi Baş Hekimi Sayın Dr. Radi ŞEN, , Belediye Meclis Üyeleri, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sayın Ersin İLERİ, emekli öğretmenler, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.
Mesleğe yeni başlayan öğretmenler adına Karayolları Kolin Fatih Ortaokulu Fen ve Teknoloji Öğretmeni Sayın Ümran ÜNLÜ konuşma yaptı.
Günün anlam ve önemi belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Sezai TURAL yaptı.
İlçe Kaymakamı Sayın Fikret ZAMAN ;” Başöğretmenimizin dediği gibi “Dünya’nın her yerinde öğretmenler, toplumun en özverili ve en saygılı ögeleridir”. Yüzyıllar öncesinde Diyojen “Yeryüzünde öğretmenlikten daha şerefli bir meslek tanımıyorum” demiştir. Hz Ali öğretmenliğin değerini en kısa ve etkili biçimde “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” diyerek ifade etmektedir dedi.
Öğretmenlik mesleğine yeni başlayan öğretmenler ;Sayın Fatih GÜL, Sayın Erhan BAHÇETEPE ve Sayın Dilara EKŞİ’ye Alaçam Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Sayın Ersin İLERİ tarafından yemin töreni yaptırıldı.

2018-2019 Eğitim Öğretim yılında Emekli olan Sayın Şükrü ÖZTÜRK, Sayın Mehmet TEKİN, Sayın Hasan HELVACI ve Sayın Nafiz ER’e Emeklilik belgeleri Alaçam Kaymakamı Sayın Fikret ZAMAN tarafından takdim edildi.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen çeşitli dallarda ödül alan öğrencilere protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi.
Son olarak İlçemizde görev öğretmenlerinden tarafından sola şarkılar seslendirildi.